Open 24/7 · order any time Stock up & save · Free shipping from $60 Orders ship in 1–2 business days
HomeShop by purposeFamily pantry favorites by the case

LESS RUNNING OUT. MORE SITTING DOWN.

Everyday favorites.A little more of them.

Family pantry restocking, made simple. Pasta for quick dinners, oats for the morning, nut butter and fruit favorites—order the selling packs that fit the way your household eats.

Shop the selection
Your favorites. Your mix. One basket.
An inviting pantry with jars of oats, pasta and baking ingredients
CURATED FOR YOUR EVERYDAYGood things within reach.
Clear pack sizesKnow what arrives.Prices per itemCompare at a glance.Free shipping from $60On eligible orders.

Family pantry favorites by the case

Fill the shelf. Find your rhythm.

Explore the pantry aisle

20 products in this edit

A little help choosing ↓
Rao's
Pasta Penne
$41.99Case of 6 · 16 oz each
$7.00 each · $0.44/oz
Al Dente
Pasta Egg
$54.99Case of 6 · 12 oz each
$9.17 each · $0.76/oz
Rao's
Pasta Fusilli
$41.99Case of 6 · 16 oz each
$7.00 each · $0.44/oz
Goya
Pasta Alphabet
$43.99Case of 20 · 7 oz each
$2.20 each · $0.31/oz
Davinci
Pasta Orzo
$59.99Case of 12 · 16 oz each
$5.00 each · $0.31/oz
Santa Cruz
Applesauce
$52.99Case of 6 · 23 oz each
$8.83 each · $0.38/oz
Santa Cruz
Apple Sauce
$90.99Case of 12 · 24 oz each
$7.58 each · $0.32/oz
GOOD TO KNOW

Before you fill
the pantry.

More questions, answered ↗
Do you offer a recurring subscription here?

These products are one-time purchases. Choose the selling packs you need now; you can return to the store to reorder when your pantry needs another restock.

Is the main price for the full selling pack?

Yes. The main price covers the entire listed selling pack. The pack details identify the number of retail units and size per unit when available. A retail unit may itself be a multipack; check the product page and images for the contents.

Can I mix products and earn stock-up rewards?

Yes. Different selling packs count toward the same merchandise subtotal. Eligible orders receive free shipping from $60, $5 off from $150, $15 off from $250 or $30 off from $400. The highest stock-up reward applies automatically; product and other order offers do not stack. Taxes and shipping do not count toward the thresholds.

When will my order ship, and can food be returned?

Orders are normally processed in 1–2 business days; delivery time is separate. Food and other perishables cannot be returned. See the shipping policy and refund policy for full terms and exceptions.

Stock up & save

Your best reward applies automatically.

  1. SPEND $60Free shipping
  2. SPEND $150$5 off+ free shipping
  3. SPEND $250$15 off+ free shipping
  4. SPEND $400$30 off+ free shipping
A LITTLE MORE IN YOUR BASKET. MORE BACK FOR YOU.

Stock up. Unlock more savings.

Your pantry favorites, everyday essentials, and next discoveries all count.

  1. Spend $60Free shipping
  2. Spend $150$5 off + free shipping
  3. Spend $250$15 off + free shipping
  4. Spend $400$30 off + free shipping

No code needed. The highest eligible stock-up discount applies once per order and combines with eligible free shipping. Merchandise thresholds exclude tax and shipping. Other product or order offers do not stack. One-time purchases only; free shipping follows the store’s eligible destinations and shipping methods.