Search
“India Tree”
65 products
Baking
India Tree
Gourmet Spices & Specialties Demerara Sugar
$53.99Case of 6 · 16 oz each
$9.00 each · $0.56/oz
Sauces, Spices & Spreads
Passage Foods
Sauce Tikka Masala Indian Condiment
$96.99Case of 18 · 13.2 oz each
$5.39 each · $0.41/oz
Sharwoods
Tikka Masala Sauce Indian Curry Condiment
$51.99Case of 6 · 14.1 oz each
$8.67 each · $0.61/oz
Sharwoods
Sauce Cooking Korma Curry Indian Condiment
$51.99Case of 6 · 14.1 oz each
$8.67 each · $0.61/oz
Khazana
Sauce Smoked Chicken Korma Indian Condiment Dressing
$56.99Case of 6 · 12.7 oz each
$9.50 each · $0.75/oz
Drinks
Organic India
Tulsi Green Tea Bags - Holy Basil Tea, African Basil, Stress Relieving, Immune Support, USDA Certified Organic, Premium Darjeeling Green Tea, Caffeinated - 18 Infusion Bags, 6 Pack
$43.99Case of 6
$7.33 each
Organic
Organic India
Tulsi Lemon Ginger Tea Bags - Herbal Tea, Stress Relieving & Reviving, Immune Support, Aids Digestion, Vegan, USDA Certified Organic, Non-GMO, Caffeine-Free - 18 Infusion Bags, 6 Pack
$43.99Case of 6
$7.33 each
Organic
Organic India
Tulsi Hibiscus Tea Bags - Holy Basil Herbal Tea, Stress Relieving, Immune Support, USDA Organic, Calming, Caffeine Free- 6 Pack
$43.99Case of 6 · 18 ct each
$7.33 each · $0.41/ct
Organic
Organic India
Tulsi Moringa Tea Bags - Holy Basil, Lemongrass, Moringa Leaves, Stress Relieving & Nourishing, Immune Support Tea, Vegan, Certified Organic, Caffeine-Free - 18 Infusion Bags, 6 Pack
$43.99Case of 6
$7.33 each
Organic
Organic India
Tulsi Cleanse Detox Tea - Holy Basil, Ginger, Turmeric, Herbal Tea, Stress Relieving & Cleansing, Immune Support, Adaptogen, Organic, Non-GMO, Caffeine-Free - 18 Infusion Bags, 6 Pack
$44.99Case of 6
$7.50 each
Organic
Organic India
Tulsi Peppermint Tea - Caffeine Free Herbal Mint Tea - Stress Relieving Holy Basil, Immune Support, Aids Digestion, Vegan, USDA Certified Organic, Fairtrade - 18 Infusion Bags, 6 Pack
$43.99Case of 6
$7.33 each
Organic
Organic India
Tulsi Turmeric Ginger Herbal Tea - Stress Relieving & Harmonizing, Immune Support, Aids Digestion, Vegan, Caffeine-Free - 18 Infusion Bags, 6 Pack
$43.99Case of 6
$7.33 each
Organic
Organic India
Calming Tulsi Ashwagandha Tea - Organic Tea Bags, Holy Basil, Vegan, USDA Certified Organic, Non-GMO, Caffeine Free - 18 Infusion Bags, 6 Pack
$43.99Case of 6
$7.33 each
Organic
Organic India
Tulsi Sleep Herbal Tea - Holy Basil, Ashwagandha, Chamomile, Night Time Tea for Bedtime, Stress Relieving & Relaxing, Immune Support, USDA Certified Organic - 18 Infusion Bags, 6 Pack
$43.99Case of 6
$7.33 each
Organic
Organic India
Tulsi Masala Chai Tea Bags - Holy Basil, Black Tea, Spices with Ginger, Stress Relieving, Immune Support, USDA Certified Organic, Antioxidant, Caffeinated - 18 Infusion Bags, 6 Pack
$43.99Case of 6
$7.33 each
Organic
Pasta, Grains & Soups
Truly Indian
Entree Cream Spinach Tofu Curry Prepared Dish
$90.99Case of 18 · 10 oz each
$5.06 each · $0.51/oz
Truly Indian
Entree Spicy Lentil Bean Chili Natural Prepared
$89.99Case of 18 · 10 oz each
$5.00 each · $0.50/oz
Maya Kaimal
Everyday Dal Green Gram and Garbanzo Indian Entree
$41.99Case of 6 · 10 oz each
$7.00 each · $0.70/oz
The Cumin Club
Palak Paneer Indian Entree Prepared Dish
$42.99Case of 6 · 2.12 oz each
$7.17 each · $3.38/oz
The Cumin Club
Dal Makhani Indian Entree Prepared Dish
$43.99Case of 6 · 2.8 oz each
$7.33 each · $2.62/oz
The Cumin Club
Paneer Tikka Natural Indian Entree Prepared Di
Now $43.99Was $46.31Case of 6 · 3.2 oz each
$7.33 each · $2.29/oz
The Cumin Club
Dal Tadka Indian Entree Prepared Dish
$42.99Case of 6 · 2.5 oz each
$7.17 each · $2.87/oz
Tata Raasa
Chickpea Tikka Regal Indian Entree Prepared Dish
$45.99Case of 6 · 10 oz each
$7.67 each · $0.77/oz
Tata Raasa
Curry Red Bean Majestic Indian Entree Prepared Dish
$45.99Case of 6 · 10 oz each
$7.67 each · $0.77/oz
Sukhis
Bites Tikka Chicken Masala Frozen Indian-Style Entrees
$64.99Case of 6 · 9.6 oz each
$10.83 each · $1.13/oz
Tata Raasa
Black Royal Lentils Tata Raasa Indian Entree Prepared
$45.99Case of 6 · 10 oz each
$7.67 each · $0.77/oz
Tata Raasa
Lentils Coconut Rich Indian Entree Prepared Dish
$45.99Case of 6 · 10 oz each
$7.67 each · $0.77/oz
Maya Kaimal
Everyday Dal Red Lentil Indian Entree Prepared Dis
$41.99Case of 6 · 10 oz each
$7.00 each · $0.70/oz
Food Earth
Tomato Coconut Soup, Natural Indian Style
$88.99Case of 18 · 10.58 oz each
$4.94 each · $0.47/oz
Food Earth
Soup Hug Bowl Five Lentil Natural Indian Soup
$88.99Case of 18 · 10.58 oz each
$4.94 each · $0.47/oz
Vitamins & Wellness
Organic India
Tulsi Herbal Supplement - Holy Basil, Immune Support, Adaptogen, Supports Healthy Stress Response, Vegan, Gluten-Free, Kosher, USDA Certified Organic, Non-GMO
$44.99180 ct
$0.25/ct
Organic
Organic India
Ashwagandha Capsules - Organic Ashwagandha Supplement - Vegan Ashwagandha Root, Gluten-Free, Kosher, Non-GMO, Supports Stress Relief, Energy, and Sleep
$44.99180 ct
$0.25/ct
Organic
Organic India
Moringa Powder Superfood Supplement Green
$68.99Case of 3 · 8 oz each
$23.00 each · $2.87/oz
Organic
Organic India
Joy Calmative & Mood Support Capsules
$71.99Case of 3 · 90 ct each
$24.00 each · $0.27/ct
Organic
Body Care
Aura Cacia
Essential Oil Indian Sandalwood Jojoba
$72.99Case of 4 · 0.5 oz each
$18.25 each · $36.50/oz
